MIĘDZYNARODOWE FORUM PRODUCENTÓW I DOSTAWCÓW ARTYKUŁÓW GOSPODARSTWA DOMOWEGO W EUROPIE

    Izabela  Bernau-Ławniczak 
Moderator Procesu, Design Thinking, Kreatywność
Very Human Services

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z innowacją tworzoną w oparciu o koncentrację na użytkowniku. Doświadczona moderatorka procesów kreatywnych i projektowych. Pomaga firmom i organizacjom zrozumieć i dostosować się do zmian zachodzących na rynku, tworzyć strategie marek, produktów i usług w oparciu o design. Ma doświadczenie w realizacji projektów związanych z projektowaniem w branżach: spożywczej/FMCG, HoReCa, energetycznej i finansowej. 

Stypendystka Universität Hannover. Członek Service Design Polska, współwłaścicielka klenergy oraz VERY HUMAN SERVICES – firm doradczo-projektowych działających w obszarze innowacji. Laureatka nagrody Polskiego Radia za kampanię reklamową. Pomysłodawczyni projektu FUTUREFOODS. Pasjonatka dietetyki i zdrowego trybu życia. 

Jej klientami byli m.in.: Konica Minolta, Capgemini, Hortimex, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Vervis, BMW AG, BTC Business Technology, DomData AG, Hagebau Stammelbach GmbH, Hueppe GmbH, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Zakłady Mróz , IBC Auditoria, YouNick.

   
Tomasz Bogołębski
Dziennikarz, prezenter
   
Dr Piotr Dardziński
Podsekretarz stanu
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

     
   

 Anton Eckl
Lead of International Key Account Management for clients from the Domestic Appliances Industry
GfK Retail and Technology

Anton Eckl jest szefem Działu Międzynarodowej Obsługi Klientów Kluczowych dla klientów z branży AGD w firmie GfK Retail and Technology, która jest wiodącym w świecie dostawcą usług pomiaru poziomu sprzedaży w punktach sprzedaży dla sektora urządzeń technicznych powszechnego użytku. Ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Augsburgskim w Niemczech.

     
   

Frank van Gool
Founder & CEO
OTTO Work Force 

   

Michał Karczewski 
Dyrektor Sprzedaży – Rynek Przemysłowy
Lohmann Polska

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, student Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku Executive MBA. W toku swojej ponad 14-sto letniej kariery zawodowej osiągał sukcesy kolejno jako menedżer sprzedaży, produktów, rozwoju rynków.

Od ponad 9 lat związany z Lohmann Polska, innowacyjną firmą dostarczającą na rynku B2B unikalne rozwiązania w dziedzinie łączenia w oparciu o techniczne taśmy klejące i folie reaktywne.

W 2010 roku objął kierownictwem zespół sprzedaży odpowiedzialny za rozwój rynku przemysłowego w Polsce, którego kluczowym elementem jest sektor AGD.

     
    Wojciech Konecki
Dyrektor Generalny
CECED Polska

W 1991 roku ukończył Szkołę Główną Handlową uzyskując tytuł magistra ekonomii. Przez 20 lat pracował w branży producentów AGD na szczeblach managerskich i dyrektorskich. Od 2004 roku prowadzi związek pracodawców AGD, CECED Polska, który zajmuje się m.in. reprezentacją przemysłu wobec administracji państwowej, parlamentu i mediów, a także badaniem rynku oraz analizami ekonomicznymi.

W swoich publikacjach specjalizuje się głównie w tematyce elektrorecyklingu, efektywności energetycznej, trendów rynkowych i branży producentów elektroniki. W sferze samorządu gospodarczego od 2005 roku jest m.in. członkiem władz oraz wice przewodniczącym rady Krajowej Izby Gospodarczej KIG, przewodniczącym Komitetu Elektrycznego sprzętu powszechnego użytku Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, przewodniczącym rady nadzorczej spółki akcyjnej, organizacji odzysku ElektroEko.Biegle włada językiem angielskim. Żonaty, ma dwie córki.

    Piotr Kraśko
Dziennikarz

 

    Amit Lath
Director
Indo-British Trade Council (IBTC) 

 

     
 

Simon Löbel
Founder Loebel Digital GmbH

Z ponad 20-letnim doświadczeniem w sektorze cyfrowym, Simon jest ekspertem w zakresie innowacyjnych modeli biznesowych i podejść marketingowych. W 2011 roku udało mu się połączyć własną agencję interaktywną z firmą United Digital Group, co doprowadziło do utworzenia drugiej co do wielkości agencji interaktywnej w Niemczech. W firmie tej był do końca 2016 roku zatrudniony na stanowisku Dyrektora ds. Rozwoju Cyfrowego (Chief Digital Officer). Teraz Simon powrócił na ścieżkę przedsiębiorczości. Poprzez Loebel Digital oferuje wysokiej jakości doradztwo cyfrowe i zarządzanie tymczasowe. Jest jednym z twórców SKplus w Londynie, sieci doświadczonych „burzycieli zastanych struktur” (ang. „disrupters”), pomagających firmom rozwijać własną kulturę innowacji. Wreszcie Simon jest współzałożycielem firmy Fintech Growth Investment, która inwestuje we wczesne fazy rozwoju nowo powstających firm finansowych, opierających swoją działalność na nowoczesnych technologiach cyfrowych. Simon jest żonaty i ma trójkę dzieci.

     
 

Wojciech Ławniczak
CEO
Very Human Services / Service Design Polska

Doradca z dziewiętnastoletnim doświadczeniem we współpracy z sektorem prywatnym i publicznym. Doradza w rozwoju, realizując projekty, których ramy wyznaczają strategie, innowacje, design management. Zarządzał m.in. rozwojem marki PwC w Polsce, rozwojem usług doradczych w biurach w zachodniej Polsce. Dziś pracuje z koncernami, firmami rodzinnymi i instytucjami. Jeden z pionierów metody design thinking w Polsce. Współzałożyciel Service Design Polska, członek The Chartered Institute of Marketing. Doświadczony moderator procesów innowacyjnych w firmach, organizacjach i instytucjach, wykładowca studiów podyplomowych. Właściciel firmy zajmującej się projektowaniem w branży spożywczej. Jego klientami byli m.in. BMW, Carrefour, E.ON, Energa, ERGO Hestia, EWE, Flextronics, Gaz System, Hüppe, Hortimex, Intermarche, ista, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Nordzucker, Sitech, Wheelabrator, Europejski Bank Inwestycyjny, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Infrastruktury, Europejska Agencja Obrony, Urzędy miast: Gdańska, Poznania, Katowic, Krakowa, Wrocławia. 

 

Zygmunt Łopalewski
Government Relations Manager East Cluster at Whirlpool Corporation - EMEA Region 

Tomasz Łukaszek
Product Manager
Emtor 

Tomasz Łukaszek, lat 40, absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego,  Product Manager, doświadczony handlowiec i opiekun klientów Emtor sp. z o.o., wcześniej również doradca techniczno-handlowy.

W branży „wózkowej” pracuje od 12 lat, szkoli handlowców Emtor, dobiera najlepsze dla klientów i ich projektów rozwiązania oparte na wózkach YALE. Jest członkiem grupy doradczej PAG (Product Advisory Group), która wspólnie z inżynierami z fabryki YALE projektuje nowe wózki, testuje prototypy oraz opiniuje gotowe rozwiązania. Nadal aktywnie obsługuje „handlowo” klientów w rejonie południowo-wschodniej Polski.

 

Antonino Mafodda
Director
Italian Trade Agency


     
 

Marek Michalik
Prezes Zarządu
Łódzka Specjala Strefa Ekonomiczna S.A.

Absolwent Wydziału Filozoficzno-Historycznego na Uniwersytecie Łódzkim, poseł na Sejm RP I kadencji (1991-1993). W latach 1998-2001 był wiceministrem środowiska, a w latach 2002-2003 Prezesem Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. W latach 2003-2009 był wiceprezydentem Łodzi odpowiedzialnym między innymi za pozyskiwanie inwestorów. Od 2010 do kwietnia 2016 roku zasiadał w Radzie Miejskiej, gdzie był przewodniczącym Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Zawodowo pełnił również funkcje w zarządach firm handlowych i z sektora innowacyjnych technologii w zakresie ochrony środowiska. Od 6 kwietnia 2016 r. Prezes Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

     
    Michael Müller
Dyrektor Generalny
Müller - Die lila Logistik

Urodzony w 1966 roku, jest założycielem Müller - Die lila Logistik, międzynarodowej firmy logistycznej, ustanowionej w 1991 roku. Obecnie pełni funkcję prezesa zarządu, odpowiedzialnego za strategię, sprzedaż oraz komunikację korporacyjną. Z wykształcenia jest administratorem systemów towarowych Schenker oraz absolwentem administracji biznesu w zakresie logistyki (University of Nuremberg).
     
   

Artur Olejniczak
Trener biznesu i wykładowca Wyższej Szkoły Logistyki
Instytut Logistyki i Magazynowania

Związany zawodowo z Instytutem Logistyki i Magazynowania. Pełni funkcję sekretarza redakcji czasopisma „Logistyka”. Trener biznesu i wykładowca Wyższej Szkoły Logistyki. Animator i koordynator działań ILiM w segmencie szkół średnich oraz uczelni wyższych. Autor ponad 70 publikacji dotyczących branży TSL na łamach czasopisma LOGISTYKA, Gazety Wyborczej, miesięcznika PRESS, Miesięcznika MSP i in. Specjalizuje się w tematach miękko traktujących o logistyce, przybliżając szerokiemu gronu odbiorców różne aspekty związane z branżą TSL. 

   

Wojciech Rosicki
Wiceprezydent Miasta Łódzi

   

Krzysztof Rudzki
Starszy Menedżer Pionu Badań i Rozwoju
Poland Tokai Okaya Manaufacturing Sp. Z.o.o

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunki Fizyka Techniczna. Od 2008 roku związany z Poland Tokai Okaya Manufacturing Sp. Z.o.o, japońskim producentem tłoczonych elementów stalowych dla sektora AGD oraz motoryzacyjnego. Obecnie pełni funkcję na Starszego Menedżera Pionu Badań i Rozwoju. Odpowiedzialny za zarządzanie działami : technologicznym, rozwoju sprzedaży, zapewnienia jakości, zarządzania projektami. Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu na kierunku Zarządzanie Jakością.

   

Artur Salon
Dyrektor Centrum Rozwoju w Dywizji Pralnictwa w Łodzi
BSH

Artur Salon urodził się w 1977 r. Skończył studia na kierunku: Mechanika i budowa maszyn na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. W BSH pracuje od 2007 roku. Od 2014 roku jest Dyrektorem Centrum Rozwoju w Dywizji Pralnictwa w Łodzi, jednak nie jest to Jego pierwsza praca w BSH. Wcześniej pracował w dziale Zarządzania projektami i w dziale Jakości.

Poza pracą interesuje się książkami, podróżami i jazdą na nartach.

     
 

Michał Sikora 
Konsultant ds. terenów inwestycyjnych, opinii technicznych i Specjalnych Stref Ekonomicznych
Cushman & Wakefield

Odpowiedzialny jest za obsługę inwestycji bezpośrednich w proponowanych lokalizacjach w Polsce oraz doradztwo w zakresie Specjalnych Stref Ekonomicznych. Michał posiada ponad 15-letnie doświadczenie w branży nieruchomości komercyjnych, z czego dziesięć lat pracował w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. Wcześniej pracował w firmie VGP Polska gdzie zajmował się inwestycjami w parki magazynowe oraz prowadził własną firmę doradczą.

     
 

Joanna Sinkiewicz
Dyrektor ds. Kluczowych Klientów i Reprezentacji Najemców w dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych
Cushman & Wakefield

Odpowiada za utrzymanie relacji i współpracę z kluczowymi klientami, koordynuje projekty prowadzone dla najemców na terenie całego kraju. Joanna ma długoletnie doświadczenie we współpracy z najemcami z różnych branż, są wśród nich operatorzy logistyczni, firmy dystrybucyjne, sieci sklepów, klienci farmaceutyczni, przedstawiciele sektora sprzedaży internetowej oraz firmy produkcyjne.

Joanna ukończyła wydział prawa na Uniwersytecie Warszawskim i jest także absolwentką Szkoły Głównej Handlowej - kierunek zarządzanie i marketing ze specjalizacją z zakresu gospodarki nieruchomościami. Posiada certyfikat CCIM (Certified Commercial Investment Member). Posługuje się biegle językiem angielskim. Doświadczenie zawodowe w sektorze nieruchomości zdobywała m.in. w firmie Pinnacle Poland (obecnie PointPark Properties) oraz w firmie DTZ.

Joanna doradzała takim firmom jak m.in. Allegro, Coca-Cola, Damco, FM Logistic, Flakt Woods, Flex, Frohe, InPost, Jabil, Junghenrich, Kellogg, Panalpina, Phoenix Pharma, Sonoco, TRW, VMA, Unisourse, UPS.

 

Krzysztof Sobula
Dyrektor Marketingu
Whirlpool Polska

Od listopada 2017 Dyrektor ds. Marketingu w firmie Whirlpool odpowiedzialny za Polskę i Kraje Bałtyckie.

Ukonczyl wydzial Zarzadzania i Informatyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wroclawiu. Podczas studiów zbierał doświadczenie na półrocznych praktykach w marketingu instrumentów finansowych w Stanach Zjednoczonych oraz dwuletniej pracy w firmie leasingowej we Wrocławiu.

W 1999 roku dolaczyl do firmy Procter & Gamble w Polsce gdzie bardzo szybko zostal odpowiedzialny za szerokie portfolio marek. W ciągu wielu lat kariery w Procter & Gamble zarządzał min. markami Ariel, Vizir, Lenor, Pampers, Fairy, Always, Naturella, Discreet, Pantene czy Herbal Essences. Wprowadził na rynek Polski i Krajów Bałtyckich wiele nowych lini produktowych. Od 2008 roku pracował w regionalnych strukturach Procter & Gamble, gdzie w ostatnich latach był odpowiedzialny min. za program współpracy marketingowej z producentami AGD w EMEA. Wspólnie z partnerami AGD rozwijał kategorie pralek / suszarek / zmywarek oraz środków do prania / płukania / zmywania w Europie, a także w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Po powrocie do Polski związał się z firmą Whirlpool.

Żonaty i ma dwie córki oraz syna. W życiu ma 3 priorytety: rodzina, praca i nart.

 

Jan Štern
Managing Director
Gorenje Polska     
 

Ralph Talmont
Curator and Team Leader of TEDx Warsaw, Senior TEDx Ambassador for Eastern Europe,
Brighton-based Elevater Agency, StreamOnline.co.

 

 

Aleksander Tyszkiewicz
General Manager
Sirmax

 

 

Sławomir Wiak
Rektor
Politechnika Łódzka 

 Prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak (profesor zwyczajny), absolwent Wydziału Elektrotechniki Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej (1973). 

W 1979 r. obronił pracę doktorską. Habilitował się w 1990 r. W 2002 r. otrzymał tytuł profesora nauk technicznych.
Dyrektor Instytutu Mechatroniki i Systemów Informatycznych (od 2007), Dziekan Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej w kadencji 2008–2012, Prorektor ds. Edukacji Politechniki Łódzkiej w kadencji 2012-2016. W kwietniu 2016 r. został wybrany na Rektora Politechniki Łódzkiej.
Specjalność naukowa: informatyka, elektrotechnika.

Wiodącą tematyka badawcza: systemy mechatroniczne, technologie informatyczne, modele numeryczne, systemy eksperckie, systemy bazodanowe, systemy e-learningowe. Wieloletnie staże zagraniczne, Visiting Professor do: Uniwersytetu w Pawii, Italy, Universite d’Artois, Arras, Francja. Współpraca z Uniwersytetami: University of Southampton, National Technical University of Athens, University of West Bohemia – Pilzno, University of Prague, University of Arras, University of Maribor, University of Pavia, University of Vigo, Czeska Akademia Nauk, Midle East Technical University w Ankarze (Turcja), University of Valencia, Hiszpania.

Recenzje referatów na Międzynarodowe Konferencje oraz do renomowanych wydawnictw naukowych - ponad 580. Członek 17 Międzynarodowych Komitetów Naukowych Konferencji. Liczba publikacji (autor i współautor) - ponad 400 (w tym 18 monografii). Członek Komitetu Foresight Polska 2020. Pełnienie funkcji promotora w 11 przewodach doktorskich. Udział w projektach badawczych (krajowych i międzynarodowych) - 21.
Odznaczenia i nagrody: Nagrody Indywidualna i Zespołowa Sekretarza Polskiej Akademii Nauk, Złoty i Srebrny Krzyż Zasługi, Srebrny medal Aleksandra Volty nadany przez Uniwersytet w Pawii z okazji 200-lecia wynalazku Volty w 1999r., Honorowa Odznaka Miasta Łodzi, 2000 r, Medal „Pro Patria” oraz Medal
im. prof. Eugeniusza Jezierskiego nadawany przez SEP.

 

Anna Wiosna
Deputy Commercial Director
UNIBEP S.A

Pani Anna Wiosna od stycznia 2017roku pełni funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Handlowych w Grupie UNIBEP SA i odpowiedzialna jest za rozwój sprzedaży usług budowlanych Generalnego Wykonawcy we wszystkich sektorach budownictwa ze szczególnym uwzględnieniem budowy pozycji Spółki wśród inwestorów przemysłowych oraz deweloperów inwestujących w parki logistyczne. Posiada ponad 15- letnie doświadczenie w branży budowalnej. Poprzednio wiele lat związana z HOCHTIEF Polska SA, gdzie zajmowała pozycję Head of Business Development Department dla całej Spółki, jak również odpowiadała za przygotowywanie konsorcjów do złożonych przedsięwzięć budowy projektów z sektora energetyki zawodowej. Jest ekspertem projektów w systemie PPP i infrastruktury. Była odpowiedzialna m.in. za przygotowanie i nadzór nad realizacją największego projektu w systemie PPP w Polsce – budowa Spalarni Odpadów Komunalnych dla miasta Poznań.

Jest absolwentką Politechniki Radomskiej, ukończyła też podyplomowe studia z zakresu prowadzenia inwestycji w Szkole Głównej Handlowej oraz uzyskała dyplom MBA Rotterdam Schooll of Management. Posiada uprawnienia do zasiadania w Radach Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa.

Jest Wiceprezesem Zarządu Związku Pracodawców Branży Infrastruktury w Konfederacji Pracodawców „ Lewiatan” zrzeszającego ponad 4000 podmiotów w Polsce. Włada biegle językiem niemieckim i angielskim.