MIĘDZYNARODOWE FORUM PRODUCENTÓW I DOSTAWCÓW ARTYKUŁÓW GOSPODARSTWA DOMOWEGO W EUROPIE

15 maja 2014 r. w Hotelu Rezydencja w Piekarach Śląskich odbyła się druga edycja FORUM PRODUCENTÓW ARTYKUŁÓW GOSPODARSTWA DOMOWEGO. Po ubiegłorocznym sukcesie wydarzenia, które stworzyło możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń między przedstawicielami producentów, dystrybutorów oraz ekspertów ds. AGD w Polsce, organizatorzy konferencji zaprosili do dalszej dyskusji na temat wyzwań oraz szans jakie stoją przed branżą na polskim rynku.

Forum Producentów Artykułów Gospodarstwa Domowego to projekt zainicjowany w 2013 roku przez firmę Müller - Die lila Logistik Polska. „Polska branża AGD ma bardzo silną pozycję w Europie i stale się rozwija. Wierzymy, że współpraca między różnymi uczestnikami rynku  przyczyni się do podniesienia efektywności w obszarze produkcji i dystrybucji produktów AGD oraz poprawienia jakości obsługi na każdym etapie łańcucha dostaw oraz w kontaktach z klientem końcowym” – mówi o powodach zorganizowania konferencji Tomasz Rączka Dyrektor Operacyjny Müller - Die lila Logistik Polska - Value Added Logistics Sp. z o.o.

Tegoroczna edycja Forum była poświęcona przede wszystkim budowaniu pozytywnego wizerunku polskiej branży AGD zarówno w Polsce jak i na arenie międzynarodowej. „Dyskusja jest drogą rozwoju, a dyskusja w Polsce jest jak najbardziej zasadna, bowiem produkcyjną marką narodową jest właśnie AGD. Ponad 80 procent całego rynku europejskiego tej branży ulokowanego jest w Polsce, gdzie produkcja rośnie o ok. 9 procent rocznie. Porozmawiajmy o tym jak wykonać jeszcze lepiej naszą pracę” – zachęcała Anna Polak-Kocińska, wiceprezes zarządu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.

To, co przede wszystkim wyróżnia Forum Producentów Artykułów Gospodarstwa Domowego w ocenie ubiegłorocznych uczestników konferencji to ujęcie tematu z różnej perspektywy. W zeszłorocznej edycji wzięli udział zarówno przedstawiciele instytucji samorządowych,  specjalnych stref ekonomicznych, firm produkujących AGD, firm transportowych oraz ekonomiści i analitycy. W tym roku organizatorzy zapowiadają jeszcze silniejszą reprezentację zagranicznych prelegentów.