MIĘDZYNARODOWE FORUM PRODUCENTÓW I DOSTAWCÓW ARTYKUŁÓW GOSPODARSTWA DOMOWEGO W EUROPIE

Forum AGD w Łódzkiem

Forum AGD w Łódzkiem

Międzynarodowe Forum Producentów AGD zainicjowane zostało w 2013 r. przez firmę logistyczną Muller die Lila Logistik. Konferencja szybko zdobyła uznanie środowiska.
Program tegorocznego Forum został zbudowany w oparciu o ankiety przeprowadzone z uczestnikami poprzednich edycji. W pabianickim hotelu Fabryka Wełny dyskutowano z udziałem zagranicznych gości na temat mocnych i słabych stron polskiego rynku AGD oraz inwestycji, które są niezbędne, aby sektor nadal rozwijał się w dynamicznym tempie i nie dał się wyprzedzić konkurencji z innych krajów.
 
- Wierzymy, że spotkania z udziałem kluczowych graczy na polskim rynku AGD i wymiana ich doświadczeń, ułatwiają poszukiwanie optymalnej drogi rozwoju a udział w takim wydarzeniu gości z zagranicy wnosi do dyskusji międzynarodową perspektywą – cenną zwłaszcza w kontekście eksportu – mówił pomysłodawca i organizator Forum Michael Müller, prezes Müller – die Lila Logistik.
 
Forum Producentów Artykułów Gospodarstwa Domowego z roku na rok nabiera większego rozmachu i przyciąga coraz więcej uczestników. W pabianickiej edycji wzięło udział ponad 100 przedstawicieli reprezentujących najważniejsze w Polsce firmy z sektora AGD i z ich otoczenia biznesowego.
 
Polska utrzymuje pozycję lidera w produkcji sprzętu AGD w Europie. Wśród regionie łódzkim w dwudziestce największych firm, trzy należą do branży AGD. Są to: Indesit Company Polska,
BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i Teka Polska. Indesit BSH zostały sklasyfikowane na „liście 500” dziennika Rzeczpospolitej wśród największych firm wg wielkości przychodów ze sprzedaży.

Czytaj więcej